Bugün;
ANA MENÜ
KURUMSAL HABERLER
DİĞER LİNKLER
  BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
  İHBAR VE ŞİKAYET
  e-RESMİ GAZETE
  İNTERNET VERGİ DAİRESİ
  VERGİBİLİR
  TÜRKİYE-AB KATILIM ÖNCESİ YARDIM ARACI (IPA)
  KDV İADE REHBERİ
  ENGELLİ İNDİRİMİ İŞLEMLERİ
  ANLAŞMALI MATBAALAR
  UZLAŞMA TALEBİ DİLEKÇESİ
İSTATİSTİKLER
Sitemiz;
Bugün : 2.566, Toplam : 3.612.800
kez ziyaret edildi.

 

 
Başkanımızın 1 Mart Muhasebeciler Günü Mesajı...
Başkanımız, 1 Mart Muhasebeciler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı...
 

Bilindiği üzere, Konya Vergi Dairesi Başkanlığı; toplumsal refahın artırılmasına destek sağlamak üzere yeterli geliri adalet, tarafsızlık, verimlilik ilkeleri çerçevesinde toplamayı, mükelleflere kaliteli hizmet sunmayı ve vergiye uyum seviyesinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı misyon edinmiştir. Bu misyon; kararlı, güvenilir, etkin, şeffaf bir yönetim anlayışıyla öncü ve örnek bir idare olmayı, sorumluluk bilinci içerisinde çözüm odaklı çalışmayı gerektirmektedir.

Ülkemizin son zamanlarda yaşamakta olduğu sıkıntılı günlerde özellikle kamu harcamalarının finansmanında en büyük paya sahip olan vergi gelirlerinin önemi bir kez daha öne çıkmıştır. Bu durum, mükelleflerimizin her zamankinden daha çok sosyal bilinçle hareket etmelerini ve vergi idaresinin daha yüksek sorumluluk duygusuyla görevini yerine getirmesini gerekli kılmaktadır.

Öte yandan, vergilendirme işlemlerinin verimliliği ve etkinliğinde mükelleflerimizin vergiye gönüllü uyumunun önemli bir yeri vardır. Vergiye gönüllü uyum düzeyinin yükselmesi hem mükellef mağduriyetlerini önlemekte, hem haksız rekabeti engellemek suretiyle piyasa dengelerinin yerleşmesini sağlamakta, hem de vergi toplamanın maliyetlerini asgari düzeylere indirmektedir. Bu çerçevede, toplumsal dayanışma duygularımızın olabildiğince yoğunlaştığı şu günlerde, mükelleflerimizin beyanlarının makul ve gerçekçi olması konusundaki çalışmalarımızda kararlılığımızın rehber olma vizyonunuzla destekleneceğine güvenimiz tamdır. Bu açıdan, vergi yükünün dengeli paylaşımını gözeterek, meslek mensubu sıfatınızla beyannamelerini elektronik ortamda gönderdiğiniz veya düzenlediğiniz ve imzaladığınız mükelleflerimizin vergi beyanlarının gerçek faaliyetlerini yansıtacak tarzda gerçekçi olmasının sağlanmasının önemi büyüktür. Bu temel hedefin gerçekleştirilmesinde, mükelleflerimizin beyanlarını sektör ortalamalarını ve bir asgari ücretlinin mali durumunu dikkate almak suretiyle oluşturmalarının gerektiği tabiidir.

2008 yılı beyan dönemine yukarıda belirttiğimiz duygu ve düşüncelerle girerken mesleki ciddiyet ve sorumluluğunu her zaman takdir ettiğimiz siz çok değerli meslek mensuplarımızın bugüne kadarki uyumlu ve katılımcı yaklaşımlarınız için teşekkürü bir borç biliyor, işlerinizde başarı ve kolaylıklar diliyoruz. Bu vesileyle, Vergi Haftamıza rastlaması dolayısıyla daha da özel önem atfettiğimiz 1 Mart Muhasebeciler Gününüzü kutluyor, onurlu mesleğinizde sizlere daha nice yıllar diliyorum. 01-03-08


                                                                                                                             Harun KAYNAK
                                                                                                                         Vergi Dairesi Başkanı

03.03.2008 11:11:33 Bütün Haberler | << Geri

 

Copyright © 2008, KONYA VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI Mükellef Hakları ve İletişim Müdürlüğü Nişantaşı Mahallesi Metehan Caddesi No:2 Maliye Binası Selçuklu/KONYA Posta Kodu 42060 - Tel : 0.332 236 56 00